Utrip župnij

Molitev za blagoslov župnijskega misijona

Jezus, vate zaupamo.
V letu, ko stopamo na pot misijonske prenove,
te prosimo, bodi nam blizu,
spremljaj naša iskanja in nas spodbujaj,
da bomo rasli v zaupanju vate in v bližnjega.
Blagoslovi naš kraj
in vsa naša prizadevanja za duhovno prenovo.
Po Svetem Duhu odpri srca vseh,
da se bomo vsak na svoj način približali tebi
in v sočloveku prepoznavali dragocen del občestva.
Utrdi v nas vero v tvoje usmiljenje,
da bomo pogumno stopali po poti poklicanosti kristjana.
Na priprošnjo Matere Marije nam daj spoznati,
kdo smo in kaj potrebujemo za življenje po evangeliju.
Vsi naši krstni zavetniki in zavetniki naše župnije,
prosite za nas.
17.10.2021

Romanje mož in fantov

Glede na trenutne razmere in pogoje lahko ponovno načrtujemo tudi romanja. Možje in fantje, rezervirajte si soboto, 6. novembra, in če ne pride do nobenih neprijetnih presenečenj, bomo romali.
11.10.2021

Praznovanje obletnic porok

Draga zakonca, obhajata obletnico poroke? Je ta obletnica pomembna, ker je prva, peta, deseta, petnajsta, dvajseta ..., srebrna, zlata? Se želite s sveto mašo zahvaliti za milost svetega zakona? Želite praznovati še z drugimi zakonci, ki letos, podobno kot vidva, obhajajo zakonski jubilej?
02.10.2021

Vate zaupam

Samo še nekaj dni nas loči od začetka župnijskega misijona. V petek, 15. oktobra 2021, se bo med nami začel milostni čas, za blagoslov katerega prosimo Gospoda že dve leti. Objavljamo spored misijona, z željo, da si rezervirate čas za osebno, družinsko in tudi župnijsko poglabljanej zaupanja v Gospoda in med seboj.
24.12.2020

Družinsko bogoslužje na Božič

Rojstvo Jezusa je dan radosti in veselja. Božič ni samo spomin na Jezusovo rojstvo, danes novorojenemu Odrešeniku odpiramo svoja srca, da jih ozdravi.
25.12.2020

Razmišljanje na Božič

Dragi bratje in sestre, dragi prijatelji, tukaj v cerkvi, ki ste na nek način predstavniki celotnega občestva, lep pozdrav. Topel pozdrav pošiljam tudi vsem vam, ki ste zbrani ob družinskih jaslicah in smo povezani preko prenosa. Hvala vsem, ker razumete okoliščine in posebne pogoje letošnjega praznovanja.
21.12.2020

Kateheza pred božičnim dogodkom za vse veroučne skupine

Dragi veroučenci vseh veroučnih skupin! Najprej vsem en lep pozdrav. Vesel sem vseh, ki ste se tudi ta teden potrudili in poslali domače naloge ter tako pokazali, da smo v navezi. Vesel sem tudi tistih, ki se sami ali skupaj s starši odločite in pridete k svetemu obhajilu po maši, od sobote pa prijavljeni tudi k sveti maši. Vesel sem tudi vseh, ki ste zbrali pogum in se odločili za sveto spoved, to odlično obliko priprave na Jezusovo rojstvo.
21.12.2020

Držinski večer pred ali po božiču

V neposredni pripravi na božično praznovanje ali v prazničnih dneh vam pripročam, da si ogledate kratko komedijo z naslovom "Binetov božič" z Gregorjem Čušinom v glabni vlogi.
21.12.2020

Še en družinski večer pred ali po božičnem dogodku

Gospod Jakob in božična štalica je naslov kratkega filma, ki vam ga priporočam v teh dneh.
19.12.2020

Prižgimo luč. Obdržimo bližino!

Na 4. adventno nedeljo bomo v župniji sprejeli luč miru iz Betlehema. Plamen betlehemske luči miru bo na voljo v župnijski cerkvi v Podnanosu.
20.12.2020

Razmišljanje na 4. adventno nedeljo

Dragi bratje in sestre, dragi prijatelji, lep pozdrav vsem. Adventna pot nas je privedla do četrte postaje in svetloba adventnega venca je že konkretna. Ni več samo luč na koncu tunela, ampak konkretna svetloba, ki nam napoveduje pravo razbohotenje luči prihajajočega Odrešenika.