Utrip župnij

fgf_nx1d0941.jpg

Božič 2021

In Beseda je postala meso in se naselila med nami. (Jn 1, 14)
Bil je sporočilo, beseda, tam v raju po nesrečnem padcu, ko je bilo najhuje ... Bog je namreč dal obljubo-besedo, da človeka ne bo pozabil, ampak ga odrešil.

In Bog drži besedo. Ta je v tihi noč postala meso – Dete v jaslih.

On, po naših merilih, nemočen v jaslih, je v resnici vir neusahljivega upanja, veselja in radosti življenja.

Želim vam, da ste »štalica«, ki bo Novorojenega sprejela in doživela njegovo bližino in blagoslov.

Doživetega, iskrenega in veselega srečanja z Detetom v jaslih in naj novo Življenje napolni vaša srca, družine in vse prebivalce naše župnije z novim upanjem in vedrim pogledom.

Vesel in blagoslovljen Božič!

župnik Tomaž
09.01.2022

100-letnica rojstva Antona Štrancarja

15. januarja bo minilo 100 let od rojstva duhovnika Antona Štrancarja, ki je lepo število let daroval tudi naši župniji. S hvaležnostjo se ga bomo spomnili pri sveti maši na sam rojstni dan, v soboto, 15. januarja ob 10.00 v župnijski cerkvi v Podnanosu.
02.01.2022

Pogled na leto 2021

20070224_1178.JPGVstopili smo v novo leto. Podarjenih nam je novih 365 nepopisanih listov, katerih vsebina je v veliki meri odvisna tudi od nas. In kaj smo zapisali v knjigo življenja naših župnij v letu 2021? Na življenje župnijskih skupnosti lahko gledamo iz različnih zornih kotov. Najpogosteje se najprej zazremo v glavne knjige: knjigo krstov, porok in pogrebov ter v knjigo prvoobhajancev, birmancev ...