Utrip župnij

11.08.2018

Moja izkušnja tedna duhovnosti

V nedeljo, ko smo odhajali na teden duhovnosti, nisem vedela, kaj naj pričakujem in na nek način me je bilo tudi strah, kajti čutila sem, da me bo ta teden zelo zaznamoval.

»Nemir vesolja« v Podnanosu

Predstavitev pesniške zbirke Dominika Bizjaka - Dinka ob 40. obletnici njegovega mašniškega posvečenja.

V nedeljo, 10. 6. 2018 se je v okviru praznovanja Župnijskega dne v Podnanosu odvrtel »Nemir vesolja«. Tako je namreč ime prvi pesniški zbirki duhovnika in pesnika Dominika Bizjaka – Dinka. V Marijini dvorani v Podnanosu je literarno – umetniški popoldan z g. Dominikom Bizjakom vodil podnanoški župnik, g. Tomaž Kodrič. Izpostavil je pomembne mejnike iz avtorjevega življenja in dela. Med večje prelomnice v delovanju duhovnika in pesnika Dominika Bizjaka zagotovo spada letošnja 40. obletnica njegovega mašniškega posvečenja. Ob tej priložnosti je pesniška zbirka »Nemir vesolja« tudi izšla.