Utrip župnij

135_3560.JPG

Molitev v misijonskem letu

Jezus, vate zaupamo.
V letu, ko stopamo na pot misijonske prenove,
te prosimo, bodi nam blizu,
spremljaj naša iskanja in nas spodbujaj,
da rastemo v zaupanju vate in v bližnjega.
Blagoslovi naš kraj in vsa naša prizadevanja za duhovno prenovo.
Po Svetem Duhu odpri srca vseh,
da se bomo vsak na svoj način približali tebi
in v sočloveku prepoznavali dragocen del občestva.
Utrdi v nas vero v tvoje usmiljenje,
da bomo pogumno stopali
po poti poklicanosti kristjana.
Na priprošnjo Matere Marije
nam daj spoznati,
kdo smo in kaj potrebujemo
za življenje po evangeliju.
Vsi naši krstni zavetniki
in zavetniki naše župnije,
prosite za nas.

24.05.2020

Jezus, pridi! Želim se srečati s teboj!

135_3560.JPGDragi Angelika, Manja, Julija, Miha, Jan in Matija!
V nedeljo, 31. maja 2020, bo za vas čisto poseben dan, saj se boste srečali z Jezusom pri prvem svetem obhajilu.
03.05.2020

Družinsko bogoslužje na 4. velikonočno nedeljo

901_0128.JPGČetrto nedeljo velikonočnega časa označujejo tri okoliščine: evangeljski odlomek o dobrem pastirju, svetovni dan molitve za nove
duhovne poklice, duhovna in gmotna pomoč mladim, ki se pripravljajo na duhovniški ali redovniški poklic.

30.04.2020

Navodila slovenskih škofov za vzpostavitev javnega bogoslužja v slovenskih cerkvah v času epidemije

Slovenski škofje se zahvaljujemo duhovnikom, ki v času epidemije COVID-19 ostajajo zvesti pastirji zaupanega ljudstva. Mnogi kot pravi očetje skrbijo, da župnijske in druge skupnosti kljub telesni razdalji ostajajo povezane in tako krepijo naše krščanske družine. Posebna zahvala velja redovnikom in redovnicam za vse molitve in delo, ki ga v tem času namenjajo Bogu in ljudem. Zahvaljujemo se tudi vsem vernikom, ki potrpežljivo in požrtvovalno sprejemajo omejitve javnega bogoslužja ter tako prispevajo k zaustavitvi širjenja epidemije ter varujejo ostarele, bolne in druge ogrožene skupine, ki bi se lahko brez sprejetih ukrepov okužile in imele resne zdravstvene težave z mnogimi tragičnimi posledicami. Obenem čestitamo vsem strokovnim in vladnim službam, da so s svojim ravnanjem prispevali k omejitvi širjenja epidemije.
01.12.2019

Vate zaupam – koga smo prosili za vodenje misijona

Molitev v misijonskem letu, Marija romarica, pogovori o župnijskem misijonu, predavanja za starše oz. zakonce nas že ogrevajo v misijonskem letu. Vzporedno s tem potekajo še druga dejanja priprave na župnijski misijon. Med manj vidnimi dogodki je bila tudi prošnja redovnikom kapucinom za vodenje našega župnijskega misijona.
16.11.2019

Vate zaupam

Ko smo se odločali za župnijski misijon ob koncu leta 2020, smo si postavili tudi vprašanje, kdaj je sploh bil zadnji župnijski misijon. Odgovor na to vprašanje smo dobili na enem od obiskov na prvi petek, ko sem imel priložnost videti spominsko podobico ob zaključku zadnjega župnijskega misijona.