Oznanila

Molitev za zdravje v času epidemije koronavirusa COVID-19

Oče usmiljenja in tolažbe,
tvoj Sin Jezus Kristus
nam je s križem pokazal vrednost trpljenja.
Pomagaj našim bratom in sestram,
ki že nosijo križ bolezni in so preizkušani.
Nakloni jim izboljšanje zdravja,
njihovim svojcem pa pogum in zaupanje.
Vsem zdravstvenim delavcem daj moč in zdravje,
da bodo vztrajali v ljubezni do bolnikov,
raziskovalcem pa, da bodo čim prej odkrili uspešno zdravilo.
Nam in vsemu svetu daj svoj blagoslov,
da bomo rešeni bolezni
in se ti bomo mogli s tvojo Cerkvijo zahvaljevati.
Amen.

Sv. Marija, zdravje bolnikov – prosi za nas.
Sv. Rok, zavetnik zoper kužne bolezni – prosi za nas.
Vsi božji svetniki in svetnice – prosite za nas.
135_3560.JPG

Molitev v misijonskem letu

Jezus, vate zaupamo.
V letu, ko stopamo na pot misijonske prenove,
te prosimo, bodi nam blizu,
spremljaj naša iskanja in nas spodbujaj,
da rastemo v zaupanju vate in v bližnjega.
Blagoslovi naš kraj in vsa naša prizadevanja za duhovno prenovo.
Po Svetem Duhu odpri srca vseh,
da se bomo vsak na svoj način približali tebi
in v sočloveku prepoznavali dragocen del občestva.
Utrdi v nas vero v tvoje usmiljenje,
da bomo pogumno stopali
po poti poklicanosti kristjana.
Na priprošnjo Matere Marije
nam daj spoznati,
kdo smo in kaj potrebujemo
za življenje po evangeliju.
Vsi naši krstni zavetniki
in zavetniki naše župnije,
prosite za nas.

Osnovni podatki o župniji

Kontaktne informacije

Naslov župnišča: Podnanos 12, 5272 Podnanos
Župnik: Tomaž Kodrič
E-pošta: zupnija.podnanos@rkc.si in tomaz.kodric@rkc.si
Telefon: 05/366-90-15 in 041-415-995

Uradne ure

V župnijskem domu v Podnanosu ste vedno dobrodošli, tako za "uradne" zadeve kot tudi za obisk, klepet, kavo ... Prosim vas za razumevanje, če boste kdaj naleteli na zaprta vrata, ker me ne bo doma. Vsekakor pa bom doma v primerih, ko se bomo na krkšenkoli način predhodno dogovorili za srečanje.

Za previdevanje bolnikov se lahko oglasite kadarkoli. Če gre za umirajočega človeka in domači duhovnik ni dosegljiv, kličite duhovnika v bližnjih župnijah.

Kako do nas?

Župnije Podnanos, Podraga in Lozice se nahajajo v vrhu Vipavske doline. Najlaže boste do nas prišli po hitri cesti H4 (Podnanos–Vrtojba). Hitro cesto zapustite na izvozu Vipava (izvoz št. 1) nato pa se na rondoju usmerite proti Podnanosu. Za lažjo orientacijo vam bo v pomoč spodnja tabela s točnimi lokacijami.

Župnišče Podnanos
Cerkev Podnanos
Cerkev Lozice
Cerkev Podraga

24.05.2020

Urnik svetih maš

V tednu od 24. do 31. maja bodo v župniji Podnanos maše po objavljenem urniku. Lepo povabljeni k svetim mašam!
18.05.2020

Srečanje za birmanske botre

Pandemija nam je spremenila načrte. 15. marca, ko naj bi birmanci predstavili svoje botre, smo že bili v obdobju preizkušnje, tudi preizkušnje naše vere. Načrtovali smo tudi posebno srečanje za botre. Oboje bomo doživeli v času devetdnevnice pred birmo. Srečanje za botre, ki ga bo vodil g. Slavko Rebec, generalni vikar naše škofije, bo v torek, 26. maja.
26.04.2020

Šmarnice 2020

475_7532.JPGŠe nekaj dni in vstopili bomo v Marijin mesec maj, ki ga na poseben način zaznamujejo »šmanice«. Nekateri ste me že spraševali, če sploh bodo letos šmarnice, ko pa se ne dobivamo pri mašah. Odgovarjam vam z že kar utečenim odgovorom: Bodo, a na drugačen način!
30.04.2020

Navodila slovenskih škofov za vzpostavitev javnega bogoslužja v slovenskih cerkvah v času epidemije

Slovenski škofje se zahvaljujemo duhovnikom, ki v času epidemije COVID-19 ostajajo zvesti pastirji zaupanega ljudstva. Mnogi kot pravi očetje skrbijo, da župnijske in druge skupnosti kljub telesni razdalji ostajajo povezane in tako krepijo naše krščanske družine. Posebna zahvala velja redovnikom in redovnicam za vse molitve in delo, ki ga v tem času namenjajo Bogu in ljudem. Zahvaljujemo se tudi vsem vernikom, ki potrpežljivo in požrtvovalno sprejemajo omejitve javnega bogoslužja ter tako prispevajo k zaustavitvi širjenja epidemije ter varujejo ostarele, bolne in druge ogrožene skupine, ki bi se lahko brez sprejetih ukrepov okužile in imele resne zdravstvene težave z mnogimi tragičnimi posledicami. Obenem čestitamo vsem strokovnim in vladnim službam, da so s svojim ravnanjem prispevali k omejitvi širjenja epidemije.
19.04.2020

Naš rojak, p. Miran Žvanut imenovan za novega provinciala slovenskih jezuitov

Vsak šest let je med člani jezuitskega reda uveden nov provincial. 17. aprila 2020 je vrhovni predstojnik Družbe Jezusove p. Arturo Sosa imenoval za novega provinciala slovenskih jezuitov p. Mirana Žvanuta.

p. Miranu Žvanutu iskreno čestitamo in želimo obilo Božjega blagoslova in varstva, da bo zaupano mu služenje odgovorno opravljal.
06.04.2020

Verouk na domu v velikem tednu

gf_nx1d1133.jpgDragi veroučenci, spoštovani starši!

S cvetno nedeljo smo vstopili v obhajanje velikega tedna. Ko ljudje osebi ali dogodku dodamo naziv »veliki«, pomeni da je ta oseba ali tisti dogodek resnično nekaj posebnega, velikega in pomembnega za tisti trenutek v zgodovini oz. za tiste ljudi, pa tudi za vse trenutke in ljudi v bližnji in daljni bodočnosti.
01.01.2020

Tečaj priprave na zakon 2020