Oznanila

20070224_1183.JPG

Pot v postno puščavo

Med študijskim romanjem po svetopisemskih krajih sem pridobil tudi priokus življenja v puščavi: nočni mraz in dnevna vročina; nadležen pesek, ki najde pot prav povsod in predstavlja izziv za hojo; oaza, ki je daleč od filmskih predstav ... Kratka puščavska izkušnja, a dovolj dolga, da se nekoliko lažje zavedam, kaj predstavlja Jezusovih štirideset dni.
Iz te kratke puščavske izkušnje se mi je v spomni globoko vtisnil vodič, ki je od nas zahteval, da gremo na kratek sprehod, mislim da ni trajal več kot dve uri, po puščavi vsaj z dvema plastenkama vode in da morata biti ob vrnitvi prazni. Nikoli ne bi pomislil, da lahko človek tako hitro dehidrira.

Vodič je bil na tej poti ključnega pomena. Nam, ki nismo imeli izkušnje puščavskega življenja, je s tem nasvetom, s to zahtevo varoval življenje. Ja, zelo je pomembno kdo te vodi po puščavi in kakšne nasvete ti daje. Usodna je lahko odločitev, da se podaš na pot v puščavo brez izkušenega vodiča, brez nekoga, ki bo modro svetoval in opozarjal na puščavske pasti.

Tudi Jezus je imel v tistih štirideseti dneh preizkušnje v puščavi vodiča – Svetega Duha. Njegovemu vodstvu je zaupal in se zato pogumno soočil tudi z izzivanjem domišljavega vodiča.

In mi? Vstopili smo v postni čas. Odpravili smo se na pot. Upam, da ne sami in ne z domišljavostjo, da bomo zmogli brez D(d)rugega. Tudi za nas je pomembno, da nas Duh vodi teh štirideset dni po puščavi in nam pomagal prečiščevati, utrjevati in poglabljati odnos z Bogom, bližnjimi in tudi samim seboj.

Pogumno na pot v družbi z Njim, ki je naša pot, resnica in življenje.
Tomaž

Osnovni podatki o župniji

Kontaktne informacije

Naslov župnišča: Podnanos 12, 5272 Podnanos
Župnik: Tomaž Kodrič
E-pošta: tomaz.kodric@rkc.si
Telefon: 05/366-90-15 in 041-415-995

Uradne ure

V župnijskem domu v Podnanosu ste vedno dobrodošli, tako za "uradne" zadeve kot tudi za obisk, klepet, kavo ... Prosim vas za razumevanje, če boste kdaj naleteli na zaprta vrata, ker me ne bo doma. Vsekakor pa bom doma v primerih, ko se bomo na krkšenkoli način predhodno dogovorili za srečanje.

Za previdevanje bolnikov se lahko oglasite kadarkoli. Če gre za umirajočega človeka in domači duhovnik ni dosegljiv, kličite duhovnika v bližnjih župnijah.

Kako do nas?

Župnije Podnanos, Podraga in Lozice se nahajajo v vrhu Vipavske doline. Najlaže boste do nas prišli po hitri cesti H4 (Podnanos–Vrtojba). Hitro cesto zapustite na izvozu Vipava (izvoz št. 1) nato pa se na rondoju usmerite proti Podnanosu. Za lažjo orientacijo vam bo v pomoč spodnja tabela s točnimi lokacijami.

Župnišče Podnanos
Cerkev Podnanos
Cerkev Lozice
Cerkev Podraga

03.03.2019

Postna postava za leto 2019

Postni čas, ki se začne s pepelnično sredo, nas vsako leto pripravlja na veliko noč. Naj bo to res čas milosti, duhovne poglobitve in dobrih del, ki jih bomo darovali za potrebe Cerkve in vsega sveta.
18.02.2019

Škofijsko romanje strežnikov in strežnic

Na škofijskem srečanju strežnikov pred letom dni smo tekmovali, letošnje srečanje je romarsko. V soboto, 23. marca, bodo strežniki iz naše škofije romali na Zaplaz in v okolico.
03.02.2019

Očala za misijone

Misijonsko središče Slovenije je v sodelovanju z optiko Glasmaher v dneh pred novim letom začelo dobrodelno akcijo zbiranja rabljenih očal za misijone. Na pobudo naše Karitas se bomo akciji pridružili tudi v naši župniji.
10.01.2019

Spored maš na Nanosu, v Podbrjah, pri Svetem Miklavžu, Sveti Trojici, pri sv. Magdaleni

V letu 2019 bodo svete maše na Nanosu, v Podbrjah, pri Svetem Miklavžu, Sveti Trojici, pri sv. Mariji Magdaleni, pri sv. Urbanu in na sv. Socerbu:
01.01.2019

Tečaj priprave na zakon 2019