Oznanila

135_3560.JPG

Molitev v misijonskem letu

Jezus, vate zaupamo.
V letu, ko stopamo na pot misijonske prenove,
te prosimo, bodi nam blizu,
spremljaj naša iskanja in nas spodbujaj,
da rastemo v zaupanju vate in v bližnjega.
Blagoslovi naš kraj in vsa naša prizadevanja za duhovno prenovo.
Po Svetem Duhu odpri srca vseh,
da se bomo vsak na svoj način približali tebi
in v sočloveku prepoznavali dragocen del občestva.
Utrdi v nas vero v tvoje usmiljenje,
da bomo pogumno stopali
po poti poklicanosti kristjana.
Na priprošnjo Matere Marije
nam daj spoznati,
kdo smo in kaj potrebujemo
za življenje po evangeliju.
Vsi naši krstni zavetniki
in zavetniki naše župnije,
prosite za nas.

Osnovni podatki o župniji

Kontaktne informacije

Naslov župnišča: Podnanos 12, 5272 Podnanos
Župnik: Tomaž Kodrič
E-pošta: zupnija.podnanos@rkc.si in tomaz.kodric@rkc.si
Telefon: 05/366-90-15 in 041-415-995

Uradne ure

V župnijskem domu v Podnanosu ste vedno dobrodošli, tako za "uradne" zadeve kot tudi za obisk, klepet, kavo ... Prosim vas za razumevanje, če boste kdaj naleteli na zaprta vrata, ker me ne bo doma. Vsekakor pa bom doma v primerih, ko se bomo na krkšenkoli način predhodno dogovorili za srečanje.

Za previdevanje bolnikov se lahko oglasite kadarkoli. Če gre za umirajočega človeka in domači duhovnik ni dosegljiv, kličite duhovnika v bližnjih župnijah.

Kako do nas?

Župnije Podnanos, Podraga in Lozice se nahajajo v vrhu Vipavske doline. Najlaže boste do nas prišli po hitri cesti H4 (Podnanos–Vrtojba). Hitro cesto zapustite na izvozu Vipava (izvoz št. 1) nato pa se na rondoju usmerite proti Podnanosu. Za lažjo orientacijo vam bo v pomoč spodnja tabela s točnimi lokacijami.

Župnišče Podnanos
Cerkev Podnanos
Cerkev Lozice
Cerkev Podraga

05.04.2020

Urnik svetih maš

V velikem tednu od 5. do 12. aprila bodo v župniji Podnanos darovane svete maše po oznanjenih namenih. Glede na okoliščine zaradi pandemije in določil slovenskih škofov bodo svete maše darovane brez navzočnosti ljudstva. Maše bova darovala g. Slavko Rebec, generalni vikar naše škofije in Tomaž Kodrič, župnik.
04.04.2020

Prenos svete maše iz župnijske cerkve sv. Vida

Na cvetno nedeljo bomo lahko spremljali blagoslov zelenja in sveto mašo iz domače župnijske cerkve svetega Vida. Prenos svete maše bo ob 10.00 preko mojega osebnega fb profila.
30.03.2020

Z zvonjenjem vabimo k molitvi

135_3572.JPGZvonjenje ima različno poslanstva. Klicanje k molitvi oziroma k srečanju z Gospodom je zagotovo temeljnega pomena. Tudi v času epidemije nas zvonjenje vabi k molitvi. Slovenski škofje so določili, da običajno dnevno zvonjenje in zvonjenje ob ponedeljkih ob 20.00, vabi k molitvi s prošnjo za konec epidemije.
28.03.2020

Si upaš živeti?

20070224_1214.JPGRadio Ognjišče je tudi letos pripravil radijski misijon, ki je lepa priložnost za dobro duhovno pripravo na obhajanje velikonočnih dogodkov. Radijski misijon začenjamo na tiho nedeljo, 29. marca, s pomenljim geslom "Si upaš živeti?".
29.03.2020

Urnik svetih maš

V tednu od 29. marca do 5. aprila bodo v župniji Podnanos darovane svete maše po oznanjenih namenih. Glede na okoliščine zaradi pandemije in določil slovenskih škofov bodo svete maše darovane brez navzočnosti ljudstva. Maše bova darovala g. Slavko Rebec, generalni vikar naše škofije in Tomaž Kodrič, župnik.

Pomagamo družini, ki je v požaru ostala brez doma

Sodelavci Karitas vipavske dekanije so že v preteklosti sodelovali v zbiranju sredstev za pomoč družinam, ki doživljajo različne preizkušnje. Tokrat je družini zgorela hiša. V največji burji je ostala brez strehe nad glavo štiričlanska družin iz Lokavca: oče, mama, dijakinja in študentka. Kdor lahko, naj priskoči na pomoč.
24.02.2020

Postno romanje Božje besede med nami

SSP57DC_RGB.jpgV postnem času bo med nami romalo Sveto pismo. Podobno kot smo bili v adventnem in božičnem času povabljeni, da sprejmemo v svoj dom Marijo romarico, smo v postnem času povabljeni, da odpremo vrata doma Božji besedi in sprejmemo skrinjo s Svetim pismom ter se tako pripravljamo na župnijski misijon.

Postna postava za leto 2020

Postni čas, ki se začne s pepelnično sredo, nas vsako leto pripravlja na veliko noč. Naj bo to res čas milosti, duhovne poglobitve in dobrih del, ki jih bomo darovali za potrebe Cerkve in vsega sveta.
24.02.2020

Postni čas - čas milosti in priložnosti

489_8953.JPGNa pepelnično sredo bomo vstopili v obdobje posebno intenzivne Božje pozornosti do človeka. Bog nam v teh dneh podarja, ne vsiljuje, številne milosti. Osebno in kot skupnost smo povabljeni, lahko rečemo tudi izzvani, da bi se pogumno odpravil na pot spokornosti in spreobrnjenja, da se bomo na koncu te poti srečali z Vstalim Gospodo.
01.01.2020

Tečaj priprave na zakon 2020