Osnovni podatki o župniji

E-pošta: zupnija.podnanos@rkc.si in tomaz.kodric@rkc.si
Telefon: 05/366-90-15 in 041-415-995

Uradne ure

V župnijskem domu v Podnanosu ste vedno dobrodošli, tako za "uradne" zadeve kot tudi za obisk, klepet, kavo ... Prosim vas za razumevanje, če boste kdaj naleteli na zaprta vrata, ker me ne bo doma. Vsekakor pa bom doma v primerih, ko se bomo na krkšenkoli način predhodno dogovorili za srečanje.

Za previdevanje bolnikov se lahko oglasite kadarkoli. Če gre za umirajočega človeka in domači duhovnik ni dosegljiv, kličite duhovnika v bližnjih župnijah.

Kako do nas?

Župnije Podnanos, Podraga in Lozice se nahajajo v vrhu Vipavske doline. Najlaže boste do nas prišli po hitri cesti H4 (Podnanos–Vrtojba). Hitro cesto zapustite na izvozu Vipava (izvoz št. 1) nato pa se na rondoju usmerite proti Podnanosu. Za lažjo orientacijo vam bo v pomoč spodnja tabela s točnimi lokacijami.

Župnišče Podnanos
Cerkev Podnanos
Cerkev Lozice
Cerkev Podraga

01.08.2018

Župnijsko romanje 2018

Zadnjo avgustovsko soboto, 25. avgusta, bomo romali na Svete gore nad Sotlo. Prva postaja župnijskega romanja bo starodavna Božja pot dveh narodov, Slovencev in Hrvatov, Svete gore nad Sotlo.
11.08.2018

Moja izkušnja tedna duhovnosti

V nedeljo, ko smo odhajali na teden duhovnosti, nisem vedela, kaj naj pričakujem in na nek način me je bilo tudi strah, kajti čutila sem, da me bo ta teden zelo zaznamoval.

»Nemir vesolja« v Podnanosu

Predstavitev pesniške zbirke Dominika Bizjaka - Dinka ob 40. obletnici njegovega mašniškega posvečenja.

V nedeljo, 10. 6. 2018 se je v okviru praznovanja Župnijskega dne v Podnanosu odvrtel »Nemir vesolja«. Tako je namreč ime prvi pesniški zbirki duhovnika in pesnika Dominika Bizjaka – Dinka. V Marijini dvorani v Podnanosu je literarno – umetniški popoldan z g. Dominikom Bizjakom vodil podnanoški župnik, g. Tomaž Kodrič. Izpostavil je pomembne mejnike iz avtorjevega življenja in dela. Med večje prelomnice v delovanju duhovnika in pesnika Dominika Bizjaka zagotovo spada letošnja 40. obletnica njegovega mašniškega posvečenja. Ob tej priložnosti je pesniška zbirka »Nemir vesolja« tudi izšla.