Osnovni podatki o župniji

E-pošta: zupnija.podnanos@rkc.si in tomaz.kodric@rkc.si
Telefon: 05/366-90-15 in 041-415-995

Uradne ure

V župnijskem domu v Podnanosu ste vedno dobrodošli, tako za "uradne" zadeve kot tudi za obisk, klepet, kavo ... Prosim vas za razumevanje, če boste kdaj naleteli na zaprta vrata, ker me ne bo doma. Vsekakor pa bom doma v primerih, ko se bomo na krkšenkoli način predhodno dogovorili za srečanje.

Za previdevanje bolnikov se lahko oglasite kadarkoli. Če gre za umirajočega človeka in domači duhovnik ni dosegljiv, kličite duhovnika v bližnjih župnijah.

Kako do nas?

Župnije Podnanos, Podraga in Lozice se nahajajo v vrhu Vipavske doline. Najlaže boste do nas prišli po hitri cesti H4 (Podnanos–Vrtojba). Hitro cesto zapustite na izvozu Vipava (izvoz št. 1) nato pa se na rondoju usmerite proti Podnanosu. Za lažjo orientacijo vam bo v pomoč spodnja tabela s točnimi lokacijami.

Župnišče Podnanos
Cerkev Podnanos
Cerkev Lozice
Cerkev Podraga

19.09.2022

Stična mladih 2022

»Izberi vihar« - to je bilo letošnje sporočilo Stične mladih. Uslišano je bilo, saj smo dan začeli z viharjem, ki nas je spremljal tudi med mašo.
12.09.2022

Odmev na molitveni dan za duhovne poklice

505_0517.JPGMinulo soboto smo v Sloveniji obhajali molitveni dan za nove duhovniške in redovniške poklice. Ob tem bi se kot bogoslovec rad prisrčno zahvalil za vse vaše molitve, ki so tako tistim, ki se za duhovniški ali redovniški poklic odločajo, kot tem, ki smo že na poti formacije, v veliko spodbudo, oporo in tudi vir številnih milosti, ki se jih velikokrat niti ne zavedamo.
11.09.2022

Strežniki na molitvenem dnevu za nove duhovne poklice

V soboto, 10. septembra, smo se strežniki z avtobusom odpeljali na Sveto Goro. Po poti smo se ustavili še v Vipavi in Budanjah ter tam pobrali strežnike.
28.08.2022

130-letnica PGD in blagoslov vozila

894_9434.JPGNa praznovanju 130-letnice PGD Podnanos so naši gasilci in gasilke prevzeli novo vozilo, ki smo ga blagoslovili.
27.08.2022

Čestitamo in Božjega blagoslova

894_9434.JPGNa nek način je lažje začeti kot začetno zagnanost, navdušenje in poslanstvo ohranjati in še poglabljati. Zato se vsi s hvaležnostjo veselimo 130-letnice delovanja PGD Podnanos, naših gasilcev in gasilk.
27.08.2022

Oratorij 2022

Oratorij »Za Božjo slavo«

Letošnji oratorij je za nami. Je res za nami? Tehnična izvedba oratorija je res za nami. Njegova vsebina, lepe izkušnje in vtisi pa so živi in verjamem, da bomo ob njih dobivali navdihe in spodbude tudi v dneh in mesecih, ki so pred nami.
31.07.2022

Ko udeleženec prvega tedna duhovnosti postane glavni kuhar študentskega tedna ...

20061104_0140.JPGHitro je minilo leto in spet so prišle nove poletne počitnice. Že maja se mi je spet začela rojevat želja, da tudi letos obiščem Stržišče. Res je, da sem gor prišel šele drugič, ampak se vsako leto zgodi nekaj novega, zato ni straha pred dolgčasom. Ker sem tako užival, sem dobil še bonus teden med študenti, vendar ne kot udeleženec ampak kot kuhar.
31.07.2022

Milost Stržišča

106_0669.JPGZakaj vsako leto s težkim srcem zapuščam Stržišče?