Osnovni podatki o župniji

E-pošta: tomaz.kodric@rkc.si
Telefon: 05/366-90-15 in 041-415-995

Uradne ure

V župnijskem domu v Podnanosu ste vedno dobrodošli, tako za "uradne" zadeve kot tudi za obisk, klepet, kavo ... Prosim vas za razumevanje, če boste kdaj naleteli na zaprta vrata, ker me ne bo doma. Vsekakor pa bom doma v primerih, ko se bomo na krkšenkoli način predhodno dogovorili za srečanje.

Za previdevanje bolnikov se lahko oglasite kadarkoli. Če gre za umirajočega človeka in domači duhovnik ni dosegljiv, kličite duhovnika v bližnjih župnijah.

Kako do nas?

Župnije Podnanos, Podraga in Lozice se nahajajo v vrhu Vipavske doline. Najlaže boste do nas prišli po hitri cesti H4 (Podnanos–Vrtojba). Hitro cesto zapustite na izvozu Vipava (izvoz št. 1) nato pa se na rondoju usmerite proti Podnanosu. Za lažjo orientacijo vam bo v pomoč spodnja tabela s točnimi lokacijami.

Župnišče Podnanos
Cerkev Podnanos
Cerkev Lozice
Cerkev Podraga

Romanje žena in deklet

Hvala vsem, ki ste začele spraševati, kdaj bo vaše romanje, ker ste tako spodbudile umeščanje datuma za romarski dan v koledar. Glede na druge dogodke bo letos romanje žena in deklet v soboto, 16. marca.

Počitniški dnevi

Med zimskimi počitnicami bomo v župnijskem domu v Podnanosu organizirali počitniška dneva, kar pomeni, da ste otroci in mladi povabljeni preživeti dva počitniška dneva v skupnem druženju, ustvarjanju, zabavi in duhovnosti.
10.02.2019

BODI SVETLOBA!

163_6328.JPGVabljeni na dobrodelni koncert Bodi svetloba v športno dvorano škofijske gimnazije Vipava.
18.02.2019

Škofijsko romanje strežnikov in strežnic

Na škofijskem srečanju strežnikov pred letom dni smo tekmovali, letošnje srečanje je romarsko. V soboto, 23. marca, bodo strežniki iz naše škofije romali na Zaplaz in v okolico.

Sestra Katja nam je pisala iz misijonov v Keniji

mfolderPisal se je 9. januar 2019, ko je budilka ob 3.30 naznanila moj odhod v Kenijo. Na Brniku je bilo vse tiho in prazno, ob 5.00 se je začelo prebujati življenje, ljudje so prihajali od vsepovsod, z velikimi in malimi kovčki, veselimi in zaskrbljenimi obrazi. Med njimi sem bila tudi jaz. Pregled in oddaja prtljage, slovo od sestre Judite in že sem sama.
13.02.2019

H knjigi Knjig

SSP-stud-lux_RGB.jpgČe sem bila v tednu pred nedeljo Svetega pisma odločena, da grem na svetopisemski maraton, je torek zvečer prinesel take misli ...
23.01.2019

Srečanje ob jaslicah

V nedeljo, 20. 1. 2019, smo se člani Frančiškovega bratstva udeležili 12. srečanja Goriških bratstev ob jaslicah. Letos smo se dobili na Kostanjevici nad Novo Gorico. Razgled na Gorici, v zahajajočem januarskem dnevu, je bil krasen.
23.01.2019

Romanje od jaslic do jaslic

Na praznik Jezusovega krsta smo bili povabljeni na romanje od jaslic do jaslic. Letos smo za glavni cilj izbrali Stično in morda je prav daljša pot botrovala, da se je na pot odpravilo samo pet romarjev.
18.11.2018

Ta nesrečnik je klical in Gospod je slišal

100_0089.JPGPapež Frančišek je 33. nedeljo med letom razglasil za svetovni dan ubogih. Letos bomo tako drugič obhajali svetovni dan ubogih, ki nosi naslov »Ta nesrečnik je klical in Gospod je slišal«.