19.12.2020

Prižgimo luč. Obdržimo bližino!

Na 4. adventno nedeljo bomo v župniji sprejeli luč miru iz Betlehema. Plamen betlehemske luči miru bo na voljo v župnijski cerkvi v Podnanosu.
Naš svet je povsem isti kot včeraj, ta čas je le pokazal, kakšen je v resnici. Daleč smo si, že dolgo, in si od strahu ne upamo priti bližje.
Zato vam prinašamo luč, saj je luč tista, ki ogreje, tista, ki pomiri, tista, ki nas približa drug drugemu. Ko namreč v temi nekomu osvetli obraz, ta ni več strah, ampak človek.

Zato vam prinašamo Luč, ki se je v božiču spustila med nas. To je naš korak bližje vam v teh mrzlih časih. Želimo vam dati to Luč, želimo vam biti ljudje. Sprejmite jo od nas in jo nesite naprej. Naredite tudi vi korak bližje ljudem, nikogar ne pustite samega, poiščite način, da jim pokažete bližino. Ljubezen je iznajdljiva in bo našla pot.

Luč miru iz Betlehema je na voljo v župnijski cerkvi sv. Vida v Podnanosu. Upoštevajte pravila za obisk cerkve (posameznik ali družina, razkuževanje, maska) in pazite, da ne ugasnete plamena.