19.12.2020

Praktična navodila za udeležbo pri sveti maši

19.12.2020: Podnanos, Podraga, Lozice
Glede na navodila slovenskih škofov za obhajanje svetih maš v času epidemije COVID-19 velja, da je v župniji Podnanos pri bogoslujih možna udeležba vernikov.
Glede na velikost cerkve je možna udeležba:
- v Podnanosu 7 oseb/družin
- v Podragi 3 osebe/družine
- na Lozicah 2 osebi/družini.

Prednost pri udeležbi ima posameznik oz. družina po namenu, katere se daruje sveta maša.

Ker se večina ne bo mogla udeležiti svete maše, bo priložnost za prejem svetega obhajila tudi po maši.

Glede na to, da je v odloku jasno zapisano, da za kršitve odgovarja župnik, vas lepo prosim, da se za obisk svete maše dogovorite oziroma prijavite. Nikogar ne bi rad pošiljal iz cerkve, ker bi predstavljal "višek".

Odlok je zelo jasen. Maše se ne morete udeležiti pred cerkvijo. Po maši oziroma prejemu svetega obhajila se ne zadržujemo pred cerkvijo.

Za obisk in molitev v cerkvi velja isto število kot za udeležbo pri maši. Enako velja, če si boste prišli ogledati jaslice.

Vse lepo prosim za razumevanje, potrpežljivost in upoštevanje vseh navodil, da si ne bomo pokvarili božičnega praznovanja.
župnik Tomaž