07.06.2020

Oznanila

14.06.2020: Podnanos, Podraga, Lozice

V tednu od 7. do 14. junija bomo pozorni na:

1.Spoved. Priložnost za sveto spoved je pred vsemi mašami ob upoštevanju ukrepov (zaščitna maska). V času tridnevnice bo v sredo priložnost za sveto spoved v stari zakristiji in v petek v spovednici.

1. Sveta Trojica. V ponedeljek, 8. junija, bomo obhajali sveto mašo pri Sveti Trojici ob 18.00. Če bo vreme dopuščalo, bo maša na prostem. V kolikor bomo imeli mašo v cerkvi, so obvezne maske, v kolikor ne bo mogoče zagotoviti varne razdalje.

2. Karitas. Sodelavce Karitas in vse, ki bi radi nekaj svojega časa darovali ljudem v različnih stiskah, vabim na srečanje v torek, 9. junija, ob 20.00 v župnijskem domu v Podnanosu.

3. Tridnevnico pred godom sv. Vida, zavetnika župnijske cerkve in župnije, bomo začeli v sredo, 10. junija. Lepo vabljeni!

4. Srečanje mladih. Mladi, tudi birmanci, ste dobrodošli v župnijskem domu ob petkih. Srečanje začnemo ob 20.00.

5. Hvalnice. V soboto bodo ob 8.00 hvalnice v župnijskem domu v Podnanosu. Lepo vabljeni!

6. Molitvena srečanja na Lozicah so vsak petek ob 19.00 v cerkvi.

7. Ofer za cerkvene pevce in zborovodje. Na župnijski dan, 14. junija, bo v Podnanosu ofer za pevce in zborovodje oz. organiste.

8. Božja beseda za 11. nedeljo med letom (14. 6.): 1. berilo: 2Mz 19, 2–6; Psalm: PS 100; 2. berilo: Rim 5, 6–11; evangelij: Mt 9, 36–38.10,1–8.

9. Razkuževanje cerkva. Po vsaki sveti maši je potrebno prezračiti in razkužiti cerkev. Oboje poteka, a si želim, da bi se sedanjemu številu prostovoljk in prostovoljcev pridružil še kdo. Najbolj enostavno bo, če po maši počakate oz. vprašate, ali se lahko pridružite ekipi. Hvala vsem, ki skrbite za razkuževanje naših cerkva! Vse, ki pridete k sveti maši, lepo prosim, da si razkužite roke ob vstopu v cerkev in ob odhodu iz nje. Prav tako si razkužite roke, če pridete k sveti spovedi v spovednico. V tem primeru priporočam tudi uporabo maske.