24.05.2020

Jezus, pridi! Želim se srečati s teboj!

31.05.2020: Podraga
Dragi Angelika, Manja, Julija, Miha, Jan in Matija!
V nedeljo, 31. maja 2020, bo za vas čisto poseben dan, saj se boste srečali z Jezusom pri prvem svetem obhajilu.
135_3560.JPG
V treh letih ste večkrat spraševali, kdaj boste lahko prejeli sveto hostijo, in letos smo pri verouku velikokrat šteli, koliko mesecev nas še loči od velikega dne. Teden dni po prvi sveti spovedi so se vrata naše cerkve zaprla in nihče ni vedel, kdaj se bomo ponovno srečali. Verjamem, da vam ni bilo lahko, saj ste se prvega obhajila zelo veselili. Potem je prišel dan, ki je v vseh nas prižgal veselje v očeh. Pred vami in nami je tako dan prvega svetega obhajila.

Končno se je približal dolgo pričakovani dan. Še samo teden dni in prišel bo dan srečanja z Jezusom v svetem obhajilu. Vam in vašim domačim želim, da bi se v tem tednu dobro pripravili na srečanje z Jezusom. Želim vam, da bi se vas to srečanje močno dotaknilo in vas navdušilo za zvesto srečevanje z Njim tudi v bodoče. Rad bi vas spodbudil k posebnemu »tekmovanju«, in sicer k »tekmovanju« rednega in tudi vrednega prejemanja svetega obhajila. Tako boste odkrili, da je sveto obhajilo »hrana močnih«, hrana, ki daje moč za trenutke, polne veselja, in za
trenutke, ki so težki.

Lepo pripravo, še lepše praznovanje in naj vas pri tem spremlja Gospodov blagoslov.

župnik Tomaž