18.05.2020

Srečanje za birmanske botre

26.05.2020: Podnanos
Pandemija nam je spremenila načrte. 15. marca, ko naj bi birmanci predstavili svoje botre, smo že bili v obdobju preizkušnje, tudi preizkušnje naše vere. Načrtovali smo tudi posebno srečanje za botre. Oboje bomo doživeli v času devetdnevnice pred birmo. Srečanje za botre, ki ga bo vodil g. Slavko Rebec, generalni vikar naše škofije, bo v torek, 26. maja.
Najprej se bo g. Slavko srečal z botri, in sicer ob 18.00 v Marijini dvorani. Nato bo sveta maša ob 19.00, h kateri bodo povabljeni tudi birmanci in župnijsko občestvo (upoštevali bomo pravila).

Biti birmanski boter ni samo častna zadolžitev na dan svete birme, ampak služba, ki jo Cerkev zaupa posamezniku. S sprejetjem te službe se bodoči boter ali botra zavezuje, da bo s svojim zgledom krščanskega življenja birmancu zgled hoje po poti vere v Jezusa Kristusa. Vsem, ki so vas birmanci izbrali in vam bo Cerkev zaupala službo botra, želimo obilo Božjega blagoslova in poguma, da bi sprejeto službo zgledno živeli.