03.03.2020

Peter - Skala

01.03.2020: Stržišče
Birmanci so bili od petka, 28. februarja, do nedelje, 1. marca, na duhovnem vikendu v Stržiščah pod Črno Prstjo. Pridružili so se jim še mladi in Janja in Branko, ki sta skrbela za naše želodce. Ob osebnosti sv. Petra, njegove hoje za Gospodom, so se pripravljali na prejem zakramenta svete birme. Kako je bila in kaj so doživeli, so birmanci zapisali v vtisih, ki jih delimo tudi z vami.
Na dnevih zbranosti so me najbolj nagovorili odlomki iz Svetega pisma o apostolu Petru in druženje. Od odlomkov Svetega pisma o Petru me je nagovorila njegova zgodba, saj je najprej kot ribič delal dan in noč. Potem ko je spoznal Jezusa, je to pripovedoval drugim in spoznal pomembne stvari o življenju. Nauk tega odlomka, mislim, da je to, da moraš v življenju preizkusiti nove stvari in jih deliti z drugimi.
Druženje je bilo pomembno, saj smo se še bolj spoznali z ostalimi birmanci in z mladinci. Všeč sta mi bili tudi sveti maši. V soboto smo imeli sveto mašo okoli mize in smo birmanci obhajali drug drugega. (Ema Nabergoj)

Na birmanskih dnevih me je najbolj nagovoril ogled filma z naslovom »Ni me sram«. Ob ogledu filma smo se veliko naučili. Izvedeli pa smo tudi, da nas ne sme biti sram govoriti o naši veri in živeti kot kristjani. (Klara Fabčič)

Zelo mi je bilo všeč, ko smo v soboto dopoldan poslušali župnika, kako nam je podrobneje opisal oziroma pripovedoval o Petrovem življenje po srečanju z Jezusom. Izvedela sem veliko novih stvari, za katere prej nisem vedela.
Zelo mi je bilo všeč tudi, ko smo skupaj prepevali različne pesmi in se tako tudi med seboj družili. (Maja Andlovec)

Najbolj me je nagovoril film o sveti Mariji Goreti. Spomnil me je, da imamo vsi možnost, da postanemo svetniki, saj ni važno, koliko smo stari ali pa koliko vemo, temveč koliko smo pripravljeni živeti po Gospodovi besedi. (Petra Vitežnik)

V petek smo se odpravili v Stržišče. V treh dneh, ko smo bili tam, me je najbolj nagovoril pogovor o Petru Skali, ki nam je s svojo zgodbo dokazal, da tudi, če v življenju skrenemo s prave poti, se še vedno lahko poboljšamo in popravimo napake, ki smo jih naredili. Nagovorila sta me tudi filma, ki smo si ju ogledali ob večerih. Govorila sta namreč o tem, ali smo se pripravljeni žrtvovati za svojo vero. V nedeljo smo vikend zaključili z mašo in kosilom skupaj z našimi starši ter nato vsi veseli odšli domov. (Maša Sorta)

V treh dneh sem doživela veliko lepega. Odšli smo na duhovni vikend v Stržišče. OD vsega mi je v spominu najbolj ostala sveta maša. Imeli smo jo v dvorani. Bila je drugačna. Všeč mi je bilo, ker smo imeli priložnost drug drugega obhajati . Veliko smo peli, odšli smo tudi v Kal. V nedeljo, zadnji dan, smo imeli sveto mašo skupaj s starši. Naredili smo plakate o tem, kaj nas je najbolj nagovorilo pri zgodbah o Petru Skali. Prestavili smo jih pred starši. Vikend mi je bil res všeč. Ko smo molili, sem spoznala, kaj vse lahko razbereš iz Svetega pisma. Vesela sem, da sem imela priložnost biti na tem duhovnem vikendu. Prav tako sem se lahko malo oddahnila od zunanjega sveta. (Nika T. Hrib)