01.12.2019

Vate zaupam – koga smo prosili za vodenje misijona

Molitev v misijonskem letu, Marija romarica, pogovori o župnijskem misijonu, predavanja za starše oz. zakonce nas že ogrevajo v misijonskem letu. Vzporedno s tem potekajo še druga dejanja priprave na župnijski misijon. Med manj vidnimi dogodki je bila tudi prošnja redovnikom kapucinom za vodenje našega župnijskega misijona.
Bratje kapucini so na seji provincijskega vodstva v Celju, dne 7. oktobra 2019, obravnavali našo prošnjo in se nanjo z veseljem odzvali. Za misijonarja med nami so določili br. Jaroslava Kneževića, ki bo tudi koordinator župnijskega misijona, in br. Jurija Štravsa.

Sedaj, ko vemo, kdo sta voditelja župnijskega misijona, bomo s koordinatorjem, br. Jaroslavom, navezali stik in začeli pogovore tudi o zelo konkretnih dejanjih priprave na župnijski misijon. Npr. na redni seji ŽPS smo določili okviren datum župnijskega misijona, ki ga bomo uskladili še z br. Jaroslavom, in ko bo datum potrjen, ga bomo tudi javno objavili.