01.12.2019

Vate zaupam – Marija romarica

V adventu prihaja med nas Marija romarica, ki trka na vrata naših domov v želji, da bi jo sprejeli. Njena navzočnost v našem domu nas spodbuja k molitvi, branju Svetega pisma ali adventnega koledarja, premišljevanju ... in tudi k skupnim družinskim trenutkom, ko si bomo darovali čas za pogovor.
475_7532.JPG
Posameznike oz. družine, ki ste pripravljeni sprejeti Romarico v svoj dom, jo gostiti in se ob njenem obisku zbrati pri molitvi, vabimo, da se prijavite na seznam obiska, ki vam je na voljo v cerkvi. Posameznika ali družino, ki gosti Marijo romarico, lepo prosimo, da obvesti naslednjo družino ali posameznika, kdaj bo primeren čas, ko bo Marijina podoba ali kip romal naprej. V Podragi in na Lozicah, in Podgriču bo romala ena podoba. Iz župnijske cerkve v Podnanosu bodo šle na pot tri podobe: ena po Orehovici in Škrlah, druga po Podnanosu in Porečah in tretja po Podbregu in Hraščah. Poleg podobe ali kipa bo tudi nekaj knjižic oz. predlogov za oblikovanje molitve, a to ne pomeni, da mora biti molitev samo takšna. Še veliko lepše bo, če bo molitev sad vašega truda, iznajdljivosti in dobre volje.
Molitev, to lepo srečanje z Gospodom, bo naša srca pripravljala na misijonsko dogajanje.