09.01.2022

100-letnica rojstva Antona Štrancarja

15.01.2022: Podnanos
15. januarja bo minilo 100 let od rojstva duhovnika Antona Štrancarja, ki je lepo število let daroval tudi naši župniji. S hvaležnostjo se ga bomo spomnili pri sveti maši na sam rojstni dan, v soboto, 15. januarja ob 10.00 v župnijski cerkvi v Podnanosu.
Na naslov župnije pa je prišla tudi pobuda, da bi v nedeljo, 16. 1., v njegov spomin prehodili pot od cerkve do cerkve, ki jih je med svojim službovanjem v Šembidu obnovil. Pot, ki se bo začela v Podbrju, je dolga 29 km. Pot se bo nadaljevala na Socerb, se spustila v Orehovico in nato k sv. Trojici, od tu na Lozice mimo farne cerkve, dalje do sv. Magdalene, nato naprej proti magistralni cesti na Jakobovo pot v smeri proti Razdrtemu, nato do položne poti na Nanos in po njej do sv. Hieronima, nato mimo eko koče do korit in od tam do sv. Miklava. Sledi še spust do farne cerkve v Šembidu. Več informacij (npr. odločitev, ali bomo pobudo uresničili in ob kateri uri ...) bo objavljenih na spletni strani župnije.