16.06.2024

Poklon domovini

23.06.2024: Nanos

Na kresni večer, 23. junija 2024, se bomo tudi letos zbrali pri svetem Hieronimu na Nanosu in se s sveto mašo in kulturno prireditvijo ter kresovanjem poklonili domovini. Sveta maša bo ob 19.00 in po maši kulturna prireditev, na kateri nas bo nagovoril prof. Jože Kurinčič.

pg_slo1.jpg

Domovina je velik dar in velikokrat se zdi, da se ga premalo zavedamo in premalo cenimo. Prazniki, ki nas spominjajo na ta dar, so priložnost, da poživimo našo hvaležnost in pripadnost domovini ter pripravljenost, da s svojimi talenti aktivno oblikujemo življenje v njej. Kristjani verujemo, da je pravilo svetega Benedikta, »Moli in delaj!«, prava pot tudi za naš odnos do domovine. Prizadevali si bomo z dejanji in molitvijo prispevati pomemben delež v prizadevanjih za blagoslov in dobrobit vseh državljanov.

P.S: Mašo za domovino bomo darovali tudi na sam praznični dan v župnijski cerkvi v Podnanosu.