Srečanje ostarelih, bolnih in invalidov

V soboto, 18. maja 2024, pred binkoštno nedeljo, smo imeli v cerkvi sv. Roka ter sv. Kozma in Damijana v Podbrjah srečanje starejših in invalidnih oseb.
Cerkev je bila dobro leto zaprta, saj bo bili leseni oltarji na priporočilo restavratorjev zaplinjeni – načeli so jih črvički. Ob tej priložnosti smo bile obnovljene klopi in pod, na katerem klopi stojijo.

Srečanje se je začelo s sveto mašo, ki so se je udeležili starejši in bolniki iz Lozice, Podrage in Podnanosa. Gospod Tomaž se jim je v pridigi zahvalil za udeležbo, za njihove molitve in pričevanje. Med mašo jih je spodbudil k prejeme zakramenta bolniškega maziljenja.

Po maši je sledilo srečanje v senci lip. Sodelavke Karitas smo udeležence pogostile. OB klepetu je čas hitro minil.

Z besedami »hvala za pozornosti« in željo, da se jeseni ponovno srečamo, smo se razšli na domove.

Nada Furlan