Šmarnice 2024: Tvoj talent šteje

01.05.2024: Podnanos, Podraga, Lozice
Na praznik sv. Jožefa Delavca vstopamo tudi v Marijin mesec maj, ki ga bo zaznamovala šmarnična pobožnost. Tudi letos se bomo večer za večerom zbirali ob Mariji, skupaj molili in prisluhnili šmarničnemu branju.
Šmarnice z naslovom Tvoj talent šteje so nastale v letu, ko se spominjamo 120-letnice Majcnovega rojstva (1904), 25-letnice njegove smrti (1999) in 100-letnice njegovega prihoda na Rakovnik (1924). V zgodbah spremljamo misijonarja vse od njegovih otroških let do pogumnega misijonskega delovanja v Vietnamu. Njegovo neomajno zaupanje v Božjo previdnost in priprošnjo Marije Pomočnice se kaže v povsem vsakdanjih odločitvah – v neutrudnem oznanjevanju sredi veri nenaklonjenega sveta in v vztrajnem pričevanju o Božji ljubezni.

Šmarnično pobožnost bomo v vseh treh cerkvah vedno vključili v sveto mašo. Na dni, ko v Podragi ali na Lozicah ni sv. maše, bo v cerkvi šmarnična pobožnost ob 19. uri. Lepo vabljeni!
župnik Tomaž