10.04.2019

Izlet mladincev na Koroško

Ljudje radi rečejo, da je mladina zelo radovedna in to lahko potrdi tudi naša mladinska skupina, namreč 27. 2. 2019 se nas je 6 mladincev zbralo in skupaj z župnikom Tomažem in vikarjem Alanom smo popotovali v našo severno pokrajino – Koroško.
Pot nas je seveda zanesla na Trojane, kjer smo si privoščili že našo rutinsko kavo, nekateri pa so se že navsezgodaj posladkali z prekmursko gibanico in trojanskimi krofi.

Po kratkem postanku pa se je naša pustolovščina šele začela. Pot nas je vodila mimo Šoštanja, kjer smo opazovali termoelektrarno, ogledali smo si Najevsko lipo, ki ima največji obseg debla in kjer smo tudi izkoristili priložnost ter se malo okepali. Na koncu smo zavili še v Črno na Koroškem, kjer smo si privoščili pico. Z polnimi trebuhi smo se zapeljali še mimo Vuzenice, kjer smo si ogledali cerkev sv. Nikolaja in pot zaključili v Ljubljani pri naši Neži.

Na koncu se lahko še zahvalimo Gospodu za prelep dan, ki nam ga je dal, za družbo in za srečno vrnitev v Šembid.

mladinska skupina