Romanje žena in deklet

V soboto 16. marca je končno napočil dan za romanje žena in deklet. V družbi gospoda župnika Tomaža, vikarja Alana, ter dveh šoferjev smo poromale na Koroško.
Pot nas je najprej vodila do rudarskega muzeja v Mežici. Tam smo si ogledali zbirko rud, mineralov in fosilov, rudarsko karto, maketo rudnika in tipično stanovanje rudarske družine. Po ogledu muzeja je ob prijetnem klepetu in občudovanju spomladanskih rožic sledila postna malica. Pot nas je nato vodila do Vuzenice. Tam smo si ogledali cerkev Sv. Nikolaja, v kateri je bil župnik znani pesnik in narodni buditelj Anton Martin Slomšek. Romanje smo nadaljevali s sveto mašo. Po maši nam je tamkajšnji župnik razkazal spominske sobe v župnišču, kjer je deloval Anton Martin Slomšek. Ker pa je ura neusmiljeno tekla, je bil že čas, da napolnimo tudi naše prazne želodčke. Peljali smo se do gostilne, kjer so nas postregli z zelo okusnim in nič kaj postnim kosilom. Ko smo se okrepčali, je bil že čas, da krenemo proti domu. Kljub pozni uri pa romanje ne bi bilo popolno brez postojanke na Trojanah. Vožnjo proti domu smo si popestrili s prepevanjem pesmi, romanje pa smo zaključili z molitvijo. Preživeli smo lep, sproščujoč dan v prijetni družbi.

Hvala župniku Tomažu za organiziranje romanja ter hvala Bogu za varno in srečno pot.
Irena Žorž