03.02.2019

Očala za misijone

Misijonsko središče Slovenije je v sodelovanju z optiko Glasmaher v dneh pred novim letom začelo dobrodelno akcijo zbiranja rabljenih očal za misijone. Na pobudo naše Karitas se bomo akciji pridružili tudi v naši župniji.
In kako se lahko akciji pridružimo? V veliko primerih imamo doma kakšna rabljena očala, ki samevajo v predalu, ker so jih zamenjala nova, a so še v sorazmerno dobrem stanju in uporabna. V misijonih bi ta »osamljena« očala prišla prav in nekoga zelo razveselila. Zato bomo v naših cerkvah in župnijskem domu pripravili škatle, v katere boste lahko oddali rabljena očala. Ko se jih bo nabralo za eno škatlo, jih bomo posredovali Misijonskemu središču Slovenije, oni pa optiki Glasmaher, kjer bodo očala pregledali, manjše napake odpravili ter jih pripravili za nove uporabnike.

Hvala vsem, ki boste tudi po tej poti naredili konkretno dejanje ljubezni za brata ali sestro v misijonih.